Cennik i podstawowe zasady udziału w terapii

 

Nasz kontakt rozpoczynamy od fazy konsultacji, trwającej zwykle 3-4 sesji. Na tym etapie głębiej poznajemy zgłaszany problem oraz jego kontekst, historię. Sprawdzamy także, czy będzie nam "po drodze" - zarówno klient, jak i terapeuta może zdecydować, że nie ma między nami dopasowania np. temperamentu czy stylu komunikacji. Wówczas staram się przekierować do kogoś, kto lepiej będzie mógł pomóc.

Czasem już na pierwszej konsultacji podejmujemy wspólnie decyzję, czy potrzebna będzie terapia indywidualna, czy inna forma pomocy. Czasem oczekiwania klienta sugerują wybór innej metody terapii.

Po zebraniu potrzebnych informacji, ustalamy cele i orientacyjny czas, potrzebny do ich uzyskania, oraz bardziej szczegółowe zasady dalszej współpracy (zawarcie kontraktu terapeutycznego). Zasadniczo nie pracuję krótkoterminowo - praca psychodynamiczna wymaga rozwiniętego procesu.

Kolejne sesje odbywają się minimum raz w tygodniu, w stałym terminie (dzień, godzina). Warto rozważyć jednak 2 sesje w tygodniu, dzięki którym proces staje się intesywniejszy i krótszy.

Podstawową i domyślną formą sesji terapeutycznej jest spotkanie na żywo w gabinecie

Każda sesja, zarówno konsultacyjna jak i terapeutyczna, trwa 45 minut.

Aktualna cena dla osób rozpoczynających konsultacje to 160 zł.