O mnie

Nazywam się Marta Belka-Szmit.

Dyplom psychologa uzyskałam w 2004 roku na Wydziale Filozoficznym UJ.

W 2010 roku ukończyłam czteroletni Kurs Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Kurs jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i przygotowuje do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty.

 

Zrealizowałam staże kliniczne w Krakowskim Ośrodku Terapii oraz w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ.

 

W latach 2005-2013 pracowałam w Poradni Psychologicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadziłam diagnozę, porady, terapię osób dorosłych i terapię par. W 2015-2016 roku pracowałam przy Poradni Zdrowia Psychicznego Scanmed, gdzie konsultowałam, prowadziłam diagnozę i terapię dzieci i dorosłych.

W latach 2006-2018 roku pracowałam w Krakowskim Ośrodku Rehabilitacji Wieku Rozwojowego na ul. Prochowej, gdzie zajmowałam się diagnozą, poradnictwem i terapią dzieci w każdym wieku oraz terapią i wsparciem rodzin.

Prywatną praktykę prowadzę od 2014 roku. 

 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem Sekcji Psychoterapii PTP.  

Obowiązuje mnie kodeks etyczno-zawodowy psychologa oraz kodeks etyczny psychoterapeuty. Korzystam z regularnej superwizji.

 

Osobiście postrzegam pracę psychoterapeuty jako podobną do prowadzenia ogrodu. Cierpliwość, troska, pokora wobec nieoczekiwanych rezultatów, gotowość do wyciągania wniosków i reagowania na bieżąco - tego uczę się od Natury. Doglądam, wypróbowuję różne narzędzia, korzystam z informacji zwrotnej, na koniec podziwiam i szanuję To, co rozwija się zgodnie z zapisanym potencjałem. Staram się nie przywiązywać do moich osobistych oczekiwań.

 

IMG-20200606-WA0003_edited.jpg