O mnie

Nazywam się Marta Belka-Szmit.

Dyplom psychologa uzyskałam w 2004 roku na Wydziale Filozoficznym UJ.

W 2010 roku ukończyłam czteroletni Kurs Psychoterapii w Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Kurs jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i przygotowuje do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty.

 

Zrealizowałam staże kliniczne w Krakowskim Ośrodku Terapii oraz w Zakładzie Terapii Rodzin Katedry Psychiatrii Collegium Medicum UJ.

 

W latach 2005-2013 pracowałam w Poradni Psychologicznej i Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie prowadziłam diagnozę, porady, terapię osób dorosłych i terapię par. W 2015-2016 roku pracowałam przy Poradni Zdrowia Psychicznego Scanmed, gdzie konsultowałam, prowadziłam diagnozę i terapię dzieci i dorosłych.

W latach 2006-2018 roku pracowałam w Krakowskim Ośrodku Rehabilitacji Wieku Rozwojowego na ul. Prochowej, gdzie zajmowałam się diagnozą, poradnictwem i terapią dzieci w każdym wieku oraz terapią i wsparciem rodzin.

Prywatną praktykę prowadzę od 2014 roku. 

 

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz członkiem Sekcji Psychoterapii PTP.  Od 2015 roku jestem członkiem Zarządu Oddziału Krakowskiego PTP, pełnię funkcję skarbnika.

Obowiązuje mnie kodeks etyczno-zawodowy psychologa oraz kodeks etyczny psychoterapeuty. Korzystam z regularnej superwizji.

 

Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci. Odpoczywam czytając reportaże, ucząc się języków obcych, w kontakcie z naturą; lubię taniec towarzyski, żeglarstwo, fotografię reportażową; amatorsko uprawiam ogródek.

 

IMG-20200606-WA0003_edited.jpg